(© KWP Lublin.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj rano funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i policjanci z KWP w Lublinie niemalże jednocześnie weszli do kilkunastu mieszkań na terenie województwa lubelskiego. Zatrzymano 14 osób w wieku od 20 do 40 lat trudniących się handlem narkotykami.

Wśród zatrzymanych są 3 kobiety. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na ponad 180 tys. zł.

Do zatrzymań doszło w Lublinie, Łukowie, Łęcznej i Białej Podlaskiej. Zabezpieczono 4 kilogramy marihuany oraz 5000 tabletek ekstazy.

Policjanci weszli m.in. na posesję należącą do 39-letniego Bernarda F., mieszkańca Lublina. Pełnił on w grupie rolę hurtownika. Jego dom był "czysty", ale narkotyki zakopane były w ziemi na terenie posesji.

Również w Lublinie zatrzymano 31-letniego Dominik K. To właśnie on pełnił wiodącą rolę w grupie. Z kolei w Łukowie policjanci zatrzymali 27-letnią Dorotę O. Podczas przeszukania jej mieszkania odnaleziono broń. Mąż kobiety, 29-letni Grzegorz O., poszukiwany jest listem gończym. W listopadzie 2009 roku, w jego mieszkaniu, policjanci odnaleźli 11 kilogramów amfetaminy oraz pół kilograma marihuany.

14 zatrzymanych osób doprowadzonych zostało wczoraj do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Za rozprowadzanie środków odurzających w znacznych ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Wczorajsze zatrzymania to już trzecia realizacja w prowadzonym przez funkcjonariuszy CBŚ i Wydział V Prokuratury Okręgowej w Lublinie śledztwie. Do tej sprawy zatrzymano wcześniej 6 osób, wobec których zastosowany został tymczasowy areszt. Jak mówią śledczy sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy - informuje Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!