Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpieczna Wielkanoc w województwie lubelskim

SM
Bezpieczna Wielkanoc: Funkcjonariusze radzą, co zrobić by święta były spokojne i bezpieczne.
Bezpieczna Wielkanoc: Funkcjonariusze radzą, co zrobić by święta były spokojne i bezpieczne. sxc.hu/zdjęcie ilustracyjne
Święta Wielkanocne to okres szczególnie radosny. Część z nas wyjeżdża do rodzin niejednokrotnie pokonując dalekie trasy. Z kolei dla funkcjonariuszy to czas wzmożonej pracy, a wszystko po to, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Lubelscy policjanci radzą, co zrobić aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne.

Korzystając ze środków komunikacji publicznej powinniśmy zachować szczególną ostrożność w miejscach, gdzie występuje duży tłok: na przystankach, na dworcach kolejowych, autobusowych, w tramwajach itp.

- Trzeba być szczególnie ostrożnym przy wsiadaniu i wysiadaniu z zatłoczonego autobusu czy pociągu, a w czasie podróży starać się nie pozostawiać bagażu bez opieki - radzą lubelscy policjanci.

Bezpieczna Wielkanoc: Siadaj blisko kierowcy lub grupy ludzi

W środkach komunikacji publicznej najlepiej siadać blisko kierowcy lub grupy ludzi. W pociągach powinniśmy unikać pustych przedziałów oraz towarzystwa osób, których wygląd lub zachowanie wzbudzają obawy.

- Jeśli ktoś skradnie nam dokumenty, karty płatnicze, bagaż lub inne przedmioty należy to jak najszybciej zgłosić do najbliższej jednostki policji - przypominają funkcjonariusze.

Wybierając się w podróż własnym autem przed wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny pojazdu, wyposażenie samochodu i to czy zabraliśmy potrzebne dokumenty (prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz ważny dowód rejestracyjny).

- Przed podróżą nie spożywaj alkoholu, bądź wypoczęty i wyspany - apelują policjanci.

Na drogach powinniśmy pamiętać o zastosowaniu zasady "ograniczonego zaufania", szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drogach.

Bezpieczna Wielkanoc - pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania!

Nie możemy zapomnieć o zabezpieczeniu mieszkania przed złodziejami. Najlepszym zabezpieczeniem jest życzliwy sąsiad.

- Przed wyjazdem poproś osoby, do których masz zaufanie - zaprzyjaźnionego sąsiada lub członków rodziny, aby zaopiekowali się Twoim mieszkaniem i stwarzali pozory pobytu właściciela, np. wietrząc mieszkanie, włączając światło wieczorem. Poproś, aby zabierali z wycieraczki gazetki reklamowe oraz listy ze skrzynki pocztowej, gdyż może to być znak, że w mieszkaniu nikogo nie ma - tłumaczą policjanci.

Przede wszystkim powinniśmy zamknąć drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętać o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do domu. Poza tym trzeba pamiętać o zakręceniu zaworów z wodą i gazem.

Podczas Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem czuwa zwiększona liczba funkcjonariuszy. W sytuacji zagrożenia należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższym patrolem lub dzwonić pod nr 997, 112.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Drożeją motocykle sprowadzane z Niemiec

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubelskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto