Już w czerwcu w dolinie św. Rocha na Roztoczu ruszy realizacja konstrukcji Parku Jurajskiego, pod budowę którego Urząd Miasta w Krasnobrodzie wydzierżawił prawie 2,5 ha gruntów. Autorem i pomysłodawcą projektu jest lubelski przedsiębiorca Janusz Sokół, zdradzając nam, że obiekt zostanie otwarty już w lipcu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Budowę całego parku planujemy zorganizować w kilku etapach. W czerwcu ruszymy z instalacją 15 dinozaurów w skali 1:1 wykonanych z żywicy. Dodatkową atrakcję będzie stanowił 12 m szkielet prehistorycznego gada zakopany w wielkiej piaskownicy. Dzięki temu odwiedzające nas dzieci będą mogły bawić się w paleontologów, uczestnicząc w odkopywaniu kości - wyjaśnia.

Na tym nie koniec. Już w przyszłym roku park miałby uświetnić wysoki na 27 metrów tyranozaur, a z czasem atrakcji byłoby jeszcze więcej.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta w Krasnobrodzie, radni niemal jednogłośnie uznali, że inwestycja jest bardzo atrakcyjna (12 spośród 14 było na "tak").

- Najbliższy tego typu park znajduje się w Bałtowie, a frekwencja w nim, wynosząca prawie pół miliona zwiedzających rocznie pokazuje, że zapotrzebowanie na tak oryginalny sposób pokazywania historii budzi ogromne zainteresowanie - wyjaśnia Zbigniew Michalski, zastępca burmistrza Krasnobrodu. - O tym jak wiele na promocji Parku zyska cała Lubelszczyzna nie trzeba chyba wspominać - dodaje.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!