To już przesądzone. Jeszcze w tym roku ul. Filaretów będzie poszerzona. Chodzi o odcinek na wysokości ul. Urmowskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Właśnie przyjęliśmy koncepcję zmian tego fragmentu drogi - poinformowała wczoraj Anna Adamiak, z-ca dyr. Wydz. Dróg i Mostów UM Lublin.

Ul. Filaretów, to jedna z głównych dróg, po której odbywa się ruch z południowych dzielnic Lublina w kierunku centrum. Niemal na całej swojej długości ma ona po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Poza krótkim odcinkiem poniżej skrętu w ul. Grażyny, a ul. Głęboką.

- Ulica zwęża się tam nieoczekiwanie z dwóch pasów do jednego. To złe i niewygodne rozwiązanie - przyznaje Adamiak. Teraz ma się to zmienić. - Ulica zostanie poszerzona na odcinku tego "wąskiego gardła" - podkreśla Adamiak. Cała inwestycja sprowadzi się do wykonania dodatkowego metra nawierzchni na długości kilkuset metrów. Powstanie ona od osiedla Mickiewicza. Drogowcy wybrali tę stronę, bo tu nie muszą przekładać podziemnych sieci przesyłowych.

Po poszerzeniu, na ul. Filaretów zostaną wytyczone po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. - Pozwoli to m.in. na wydzielenie lewoskrętu w ul. Urmowskiego - precyzuje Adamiak.

Na wysokości skrzyżowania z ul. Urmowskiego powstanie też dodatkowe przejście dla pieszych. Ratusz zrezygnował jednak z umieszczania tam sygnalizacji świetlnej. Bezpieczeństwo pieszych ma zapewnić azyl bezpieczeństwa, który powstanie na osi jezdni.

- Jest on niezbędny, bo przechodzący przez jezdnię będą tam musieli pokonać cztery pasy ruchu - podkreśla Adamiak.

Nie wiadomo jeszcze kiedy ruszą roboty. Na razie ratusz szuka pieniędzy na realizację prac. - Wstępnie planujemy, że inwestycja zostanie zrealizowana w okresie letnim. W wakacje natężenie ruchu w całym mieście znacząco spada i jest to najlepszy okres do prac drogowych. A dwa miesiące to aż nadto, aby zakończyć roboty przy poszerzeniu ul. Filaretów - dodaje Adamiak.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!