Sześć aut, które wożą ratuszowych oficjeli, wkrótce nie będzie miało gdzie garażować. Parking na tyłach ratusza zostanie zamknięty. I to na długo.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Nie będzie do niego dojazdu w związku z planowaną przy ul. Świętoduskiej budową podziemnego parkingu wielopoziomowego. Prace ruszą wkrótce, bo już w drugim kwartale tego roku - wyjaśnia Dariusz Koproń, z-ca dyrektora Wydz. Organizacji Urzędu UM Lublin.

Urzędnicy już zaczęli szukać miejsca, gdzie prezydent i jego zastępcy mogliby wsiadać do służbowych aut.

- Prawdopodobnie będą one odbierały pasażerów przed Trybunałem Koronnym na Starym Mieście. Na pewno nie będziemy wynajmowali specjalnie w tym celu płatnego parkingu - zastrzega Koproń.

W nocy magistrackie służbówki mają stać w nowych garażach obok magistrackiego biurowca przy ul. Wieniawskiej.

Na parkingu z tyłu ratusza mieści się kilkadziesiąt aut. Swoje samochody zostawiają tam m.in. radni miejscy, gdy trwa sesja. - Nie wiemy jeszcze, gdzie znajdą miejsce dla aut po zamknięciu parkingu - przyznaje Koproń.

Całe zamieszanie jest związane z planowanym zamknięciem ul. Bajkowskiego (dawna Przystankowa). Do obecnego ratuszowego parkingu nie będzie dojazdu. Wielopoziomowy parking przy ul. Świętoduskiej ma być oddany do użytku najpóźniej do końca 2012 r.

- Wraz z jego uruchomieniem rozwiążą się problemy. W nowym obiekcie mamy zagwarantowanych do naszej dyspozycji 100 miejsc - mówi Koproń.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!