Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dolnośląskie

  • 1 maja, Kliczków – VI Turniej Rycerski o Nagrodę Kasztelana Zamku Kliczków

  • 1-4 maja, Zamek Grodziec – majówkowy weekend na zamku

  • 22-25 maja, Legnica – manewry rycerskie pod wezwaniem Bolesława II

  • 14-15 czerwca, Legnickie Pole – Henrykalia - Dni Legnickiego Pola


  • 14-15 czerwca, Wrocław, Gród Partynice – turniej rycerski

  • 20-22 czerwca, Srebrna Góra – Dni Twierdzy: szturm fortów Silberberg 1807

  • 20-22 czerwca, Lubiąż – Oblężenie Klasztoru Lubiąż 2008

  • 28-29 czerwca, Zamek Bolków - Dni Kultury Rycerskiej

  • 28 czerwca, Lubań - III Turniej Łucznictwa Tradycyjnego o Pierścień Burmistrza Miasta Lubania


  • 16-17 sierpnia, Kłodzko - III Dni Twierdzy Kłodzkiej

  • 22-24 sierpnia, Zamek Grodziec – XI Śląski Turniej Rycerski i V Trurniej Rycerski o Srebrny Pierścień Kasztelana Zamku Grodziec


  • 23 sierpnia, Zamek Chojnik - XIX Turniej o Złoty Bełt Chojnika

  • 20-21 września, Zamek Czocha (Leśna) – VI Turniej Rycerski na Zamku Czocha

  • 20-21 września, Zamek Bolków - IV Siedemnastowieczny Piknik Rycerski




    Kujawsko-Pomorskie

  • 24-27 kwietnia, Toruń – oblężenie miasta

  • 14-15 czerwca, Grębocin , Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa - festyn rycerski

  • 4-6 lipca, Golub-Dobrzyń - XXXII Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Golubskim


  • 12-13 lipca, Kruszwica, Mysia Wieża - VI Festiwal Historyczny w Kruszwicy

  • 18-20 lipca, Wojsławice koło Chełmna - II Najazd Jarosława Mądrego na Grody Czerwieńskie

  • 23-24 sierpnia, Chełmno - X Turniej Rycerski Bractw Zaprzyjaźnionych o Złotą Jaszczurkę

  • 13-21 września, Biskupin - XIV Festyn Archeologiczny



    Lubelskie


  • 9-11 maja, Wólka Bielecka koło Łęcznej, Gród Choina-Horodyszcze - XI Spotkania z Żywą Historią: Obrzędy i Kult

  • 28-31 maja, Chodlik - VII Majówka Archeologiczna

  • 31 maja - 1 czerwca, Zamość – Szturm Twierdzy Zamość

  • 6-7 czerwca, Wólka Bielecka koło Łęcznej, Gród Choina-Horodyszcze - XII Spotkania z Żywą Historią: Święto Młodej Zieleni


  • 26-27 lipca, Janowiec – III Turniej na Zamku

  • 16-17 sierpnia, Lublin – Turniej o Liść Srebrnego Drzewa

  • 19-21 września, Wólka Bielecka koło Łęcznej, Gród Choina-Horodyszcze - XIII Spotkania z Żywą Historią: Słowiańskie Święto Plonów



    Lubuskie

  • 20-22 czerwca, Międzyrzecz - II Turniej o Szarfę Pani z Jeziora, jarmark i oblężenie zamku

  • 4-5 lipca, Łagów - Festiwal Kultury Rycerskiej i Szlacheckiej



    Łódzkie

  • 19 stycznia, Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim – Przełamanie Linii Pilicy

  • 5-6 lipca, Uniejów – IV Wielki Turniej Rycerski


  • 2-3 sierpnia, Rawa Mazowiecka – V Turniej Skarbu Kwarcianego

  • 2-3 sierpnia, Uniejów - Jarmark Średniowieczny, turniej łuczniczy Camelot

  • 23-24 sierpnia, Łęczyca, zamek – X Międzynarodowy Turniej Rycerski



    Małopolskie

  • 25 marca, Kraków, Kopiec Krakusa – Święto Rękawki

  • 14 i 28 czerwca, 19 lipca, 16 sierpnia, 13 września, 4 października, Kraków, Barbakan – Turnieje Rycerskie w Barbakanie

  • 5-6 lipca, Zamek Rabsztyn – VI Turniej Rycerski


  • 9-10 sierpnia, Zamek Lipowiec (Babice) – II Turniej Rycerski i Łuczniczy

  • 21 września, Zamek w Dębnie – XIII Międzynarodowy Turniej Rycerski o Złoty Warkocz Tarłówny




    Mazowieckie

  • 26-27 kwietnia, Kanie Helenowskie – Obóz Słowian i Wikingów

  • 2-4 maja, Iłża – XI Turniej Rycerski na Zamku w Iłży

  • 2-6 czerwca, Liw - VI Festyn Archeologiczny na Zamku w Liwie: Od Piramid do Koloseum

  • 7-8 czerwca, Radom, grodzisko Piotrówka – spotkania z archeologią

  • 21-22 czerwca, Piaseczno – VI Ogólnopolski Turniej Rycerski o Złote Jajo

  • 5-6 lipca, Cegłów – Rzymianie i Barbarzyńcy w Cegłowie

  • 19 lipca, Warszawa, teren Parku Skaryszewskiego – Bitwa Warszawska 1656 r.

  • 16-17 sierpnia, Liw - VIII Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Anny na Zamku w Liwie


  • 20-21 września, Szydłowiec - V Ogólnopolski Turniej o Szablę Krzysztofa i Mikołaja Szydłowieckich

  • 5-7 września, Iłża – II Spotkania XVII-wieczne



    Opolskie

  • 26-27 stycznia, Byczyna – Hetman Jan Zamoyski pod Byczyną

  • 2-4 maja, Byczyna – Międzynarodowy Turniej Rycerski

  • 2-3 sierpnia, Opole – VIII Międzynarodowy Turniej Rycerski

  • 23-24 sierpnia, Byczyna – Międzynarodowy Turniej Rycerski



    Podkarpackie

  • 3-4 maja, Odrzykoń, zamek Kamieniec – II Turniej Zakonny w Odrzykoniu

  • 20 lipca, Krasiczyn – międzynarodowy turniej rycerski





    Podlaskie

  • 2-3 lutego, Tykocin – 351. rocznica odbicia od Szwedów zamku tykocińskiego (zdobywanie zamku, turniej szabli i uczta)

  • 14-15 czerwca, Drohiczyn nad Bugiem – III Zlot Wojowników Słowian i Wikingów




    Pomorskie

  • 23-25 maja, Zawory - XI Turniej Łuczniczy o Pierścień Księżniczki Damroki

  • 26-30 maja, Gniew - Gniewski Tydzień Historyczny - Husaria Chlubą Oręża Polskiego;


  • 6-8 czerwca, Malbork – VI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

  • 29 czerwca, Ryjewo – obóz husarski w Ryjewie w 379. rocznicę bitwy pod Trzcianą

  • 17-20 lipca, Malbork – Oblężenie Malborka

  • 26-27 lipca, Dzierzgoń – Noc Komtura


  • 5-6 lipca, Lębork - II Otwarty Turniej Łucznictwa Tradycyjnego

  • 26-27 lipca, Lębork - VI Turniej Rycerski Jarmarku św. Jakuba

  • 26-27 lipca, Gniew - XVII Międzynarodowy Konny Turniej Rycerski


  • 2 sierpnia, Świecino – inscenizacja bitwy pod Świecinem 1462


  • 8-10 sierpnia, Słupsk – VII Turniej Łucznictwa Tradycyjnego

  • 16-17 sierpnia, Będomin - Batalia Napoleońska

  • 16-17 sierpnia, Gniew – Vivat Vasa! Bitwa Dwóch Wazów

  • 12-14 września, Sztum - Jarmark Powiślański, nadanie praw miejskich

  • 14 września, Brzeźno Szlacheckie - Kaszubi pod Wiedniem

  • 19-21 września, Pelplin - Jarmark Cysterski




    Śląskie


  • 24-25 maja, Ogrodzieniec – V Najazd Barbarzyńców

  • 25 maja, Toszek – Brewerie Toszeckie - czyli historia o księżnej Judycie, co męża szukała; VII Turniej Rycerski na Zamku

  • 7-8 czerwca, Chudów - Muszkieterowie w Chudowie

  • 13-15 czerwca, Chudów - V Festiwal Wczesnośredniowieczny W KRAINIE STAREJ BAŚNI

  • 6-8 czerwca, Będzin – VIII Turniej Rycerski na Zamku Królewskim

  • 7-8 czerwca, Żory – Zjazd Rycerzy Krzyżowych

  • 27-28 czerwca, Żory – VI Jarmark Władysławowski


  • 12 lipca, Ogrodzieniec – Szwedzi na Zamku


  • 2-3 sierpnia, Ogrodzieniec – XI Turniej Rycerski o Miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego

  • 15-17 sierpnia, Siewierz - turniej rycerski

  • 15-17 sierpnia, Chudów - IX Jarmark Średniowieczny na Zamku




    Świętokrzyskie

  • 23-25 maja, Ujazd – XII Turniej o Szablę Krzysztofa Baldwina Ossolińskiego, Oblężenie Zamku Krzyżtopór

  • 28-29 czerwca, Szydłów – X Ogólnopolski Turniej Rycerski o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego

  • 5-6 lipca, Sandomierz – XII Międzynarodowy Turniej Rycerski o Miecz Zawiszy Czarnego


  • 29-31 sierpnia, Kielce – widowisko historyczne na Karczówce: 325. rocznica Wiktorii Wiedeńskiej



    Warmińsko-Mazurskie

  • 6-8 czerwca, poligon pod Lidzbarkiem Warmińskim - rekonstrukcja bitwy Heilsberg 1807

  • 13 czerwca, Elbląg - IV Spotkania z Przeszłością: dawne gry i zabawy


  • 5-6 lipca, Nidzica - IX Turniej Rycerski w Nidzicy o Buzdygan Wielkiego Mistrza Winrycha von Kniprode

  • 5-6 lipca, Braniewo - VIII Festiwal Wczesnośredniowieczny Althing

  • 12 lipca, Grunwald - Bitwa pod Grunwaldem


  • 25-27 lipca, Ryn - I Festiwal Kultury Średniowiecznej MASURIA 2008 w Rynie

  • 2 sierpnia, Ełk - I Turniej Rycerski w Ełku

  • 8-10 sierpnia, Działdowo - V Turniej o Miecz św. Katarzyny

  • 16-17 sierpnia, Frombork - Inwazja Wikingów



    Wielkopolskie

  • 16-18 maja, Szamotuły – III Turniej Rycerski na Dni Szamotuł

  • 6 czerwca, Gostyń – historyczne widowisko plenerowe z okazji 730-lecia miasta

  • 13-14 czerwca, Koło – II Jarmark Królewski i Zjazd Rycerski

  • 20-22 czerwca, Jankowice - XIII-wieczny Turniej Rycerski w Jankowicach

  • 18-20 lipca, Zamek Opalińskich w Sierakowie - III Festiwal Kultury Wczesnośredniowiecznej

  • 9-10 sierpnia, Gniezno - VII Gnieźnieńskie Spotkania z Historią, II Gnieźnieński Turniej Łuczniczy O ZŁOTY TRZOS GNIEŹNIEŃSKIEGO GRODU

  • 23-24 sierpnia, Rezerwat Archeologiczny Kalisz–Zawodzie - IX Biesiada Piastowska na Dworze Króla Przemysława i Królowej Ryksy

  • 23-24 sierpnia, Rezerwat Archeologicz­ny w Grzybowie - Ogólnopolski Zjazd Wojów Słowiańskich



    Zachodniopomorskie

  • 30 kwietnia - 1 maja, Wolin – Święte Ognie - Beltan 2008

  • 16-18 maja, Białogard – III Turniej Łuczniczy o Złote Jajo Gryfa

  • 14-15 czerwca, Stargard Szczeciński – II Turniej Rycerski zwany Wojną Handlową



  • 20-22 czerwca, Cedynia - Festiwal Wczesnośredniowieczny

  • 20-22 czerwca, Świdwin - IV Ogólnopolski Turniej Rycerski

  • 26 czerwca - 1 lipca, Kamień Pomorski - X Dni Kultury Chrześcijańskiej OTTONALIA 2008

  • 5-6 lipca, Sławogród - Oblężenie Sławogrodu

  • 25-27 lipca, Stare Drawsko - turniej rycerski uświetniający obchody 890. rocznicy powstania Zakonu Templariuszy

  • 26-27 lipca, Sławogród - Święto Miodu w Sławogrodzie

  • 1-3 sierpnia, Wolin – XIV Festiwal Wikingów

  • 14-17 sierpnia, Sławogród - Turniej o Młot Miłobora

  • 15-17 sierpnia, Chwarszczany - III Obóz Rycerski Chwarszczany 2008


  • Wiadomości

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!