Tydzień przed świętami wielkanocnymi plac Litewski wypełnił się stoiskami pełnymi regionalnych smakołyków i rękodzieła. Podobne kiermasze przez cały weekend odbywać się będą także w galerii Gala oraz w Plazie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W piątek w centrum miasta uwagę przyciągały m.in. pisanki z wizerunkami świętych. Podobizna Jezusa wydrapana na strusim jaju to prawdziwy majstersztyk.

- To bardzo czasochłonne zajęcie. Zrobienie jednego jaja zajmuje mi jakieś 8 albo 9 godzin. Ale gdy już skończę dzieło i widzę efekt swojej pracy, wiem, że było warto - mówił w piątek autor pisanek Mariusz Dubiel z Kraśnika.

Dziś jego dzieła będzie można kupić na placu Litewskim na stoisku nr 21. Ceny wahają się od 5 do 350 zł za sztukę, w zależności od skali trudności wzoru.

Gospodynie z Kąkolewnicy nie traciły wigoru przez cały dzień. W piątek sprzedały aż 600 pierogów z kapustą i grzybami oraz soczewicą. - Oprócz tego jeszcze pyzy z mięsem i racuchy z makiem. Wszystko rozeszło się w mig - podsumowała Józefa Iwanowska, która z koleżankami robiła te pyszności.

Kto nie kupił jeszcze palmy na Niedzielę Palmową, w piątek miał do wyboru pełną paletę - od najmniejszych za kilka złotych do największych za 30 zł. Szeroki asortyment zaprezentowali także twórcy świątecznych stroików i ozdób w sam raz na wielkanocny stół.

Dziś i jutro kolejne dni kiermaszu na placu Litewskim, w godz.10-17. W programie m.in. wędzenie kiełbas, warsztaty pisania pisanek i robienia stroików.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!