Wizyta w Ogrodzie Botanicznym lub Muzeum Wsi Lubelskiej, spacer nad zalewem czy seans w kinie. Liczba otwartych w czasie świąt wielkanocnych placówek kulturalnych i miejsc, gdzie możemy się wybrać z rodziną, jest ograniczona, ale chcąc odpocząć od codziennego zgiełku na pewno znajdziemy świetny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W sobotę, po zimowej przerwie, swoje drzwi przed zwiedzającymi otwiera lubelski Ogród Botaniczny. Pierwsze oznaki wiosny zwiedzający będą mogli obserwować w nim także w Wielkanoc. - W kwietniu, w soboty, niedziele i święta ogród będzie czynny w godz. 10-18, a w dni powszednie od godz. 9 do 18 - informuje dr Grażyna Szymczak z Ogrodu Botanicznego UMCS.

Lubelski skansen zaprasza mieszkańców dopiero w świąteczny poniedziałek, w godzinach od 12 do 16. Tym razem nie będzie jednak inscenizacji obchodów lanego poniedziałku sprzed lat.

- Będzie za to skromny wielkanocny poczęstunek - zapowiada Mieczysław Kseniak, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej. Dobrym pomysłem na święta jest wybranie się z rodziną nad Zalew Zemborzycki. Kilkugodzinny spacer dobrze nam zrobi po świątecznym przejedzeniu.

Zawiedzione mogą się czuć osoby, które chciałyby odwiedzić w drugi dzień świąt Muzeum na Zamku. Od 3 do 5 kwietnia jest ono nieczynne. Na spektakl nie wybierzemy się do teatrów Osterwy czy Andersena. - Aktorom także należy się kilka dni odpoczynku, aby mogli spędzić święta z rodziną - usłyszeliśmy w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Również Teatr Muzyczny i Filharmonia Lubelska zaplanowały świąteczną przerwę.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!