Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

13 zabitych i ponad 300 rannych. To ofiary wypadków, do jakich doszło w ubiegłym roku w Lublina. Chociaż w porównaniu do 2008 roku w zdarzeniach drogowych ucierpiało mniej osób, na ulicach miasta wciąż jest niebezpiecznie.

Lubelscy policjanci przygotowali właśnie raport na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Lublina w 2009 roku. Wynika z niego, że w tym czasie w mieście doszło do 262 wypadków i ponad 5,5 tys. stłuczek. - To spadek w porównaniu do 2008 roku - informuje Arkadiusz Arciszewski z KWP w Lublinie. W 2008 r. w mieście było 323 wypadki, w których zginęły 23 osoby.

W swoim raporcie policjanci przygotowali zestawienie ulic i skrzyżowań, na których najczęściej dochodzi do wypadków. Wyliczyli też szczególnie niebezpieczne miejsca w mieście. - To m.in. przejście dla pieszych w okolicach marketu przy ul. Nadbystrzyckiej - mówi Arciszewski. Policjanci zauważają, że do większości wypadków dochodziło na prostych odcinkach dróg i przejściach dla pieszych. Główną przyczyną była nadmierna prędkość.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!