Lubelski szpital wygrał proces z byłą pacjentką. Kobieta twierdziła, że w placówce źle się nią opiekowano i bez jej zgody usunięto jej macicę. Domagała się od szpitala 300 tysięcy złotych. Sąd uznał, że nie ma podstaw do wypłacenia jej pieniędzy i nie można przypisać placówce złego traktowania chorej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mieszkanka Lublina wytoczyła proces Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu nr 1 przy ul. Staszica. Sprawa dotyczyła jej pobytu w tej placówce we wrześniu 2005 roku.

Powódka była wówczas w drugiej ciąży. Na kilka miesięcy przed porodem zaczęła systematycznie odwiedzać lekarza prowadzącego. W końcu trafiła do szpitala. Dziecko przyszło na świat za pomocą cesarskiego cięcia. Urodziło się zdrowe.

Zdaniem kobiety, problemy pojawiły się później. Pacjentka w pozwie napisała, że po porodzie zaczęły jej dokuczać silne bóle brzucha. Cierpienia ciągnęły się przez kilkanaście dni. W tym czasie była dwa razy operowana.

Kobieta w pozwie zarzuciła szpitalowi, że nie powiadomił jej o szczegółach zabiegów. Kierując sprawę do sądu zapewniała, że nie wiedziała o szczegółach poważnej operacji i o tym, iż będzie miała usuniętą macicę.

Ze szpitala wyszła po miesiącu. Jak napisała w pozwie, o tym, co się stało miała się dowiedzieć dopiero w czasie wizyty u lekarza.

Szpital nie uznawał racji mieszkanki Lublina. Proces w tej sprawie zaczął się wiosną 2007 roku. W ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że kobiecie nie należy się odszkodowanie od szpitala.

Wyrok nie jest prawomocny.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!