PZL Świdnik podpisał pierwszy kontrakt zagraniczny od chwili kupna tej fabryki śmigłowców przez włosko-brytyjskie konsorcjum Agusta Westland w styczniu tego roku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przez co najmniej 10 lat będzie dostawcą szwajcarskiej firmy Pilatus Aircraft. W Świdniku zlokalizowany zostanie montaż kompletnych kadłubów oraz skrzydeł samolotu Pilatus PC-12. To jednosilnikowy, turbośmigłowy samolot przeznaczony do transportu osób oraz ładunków, zabierający na pokład w wersji standardowej do 9 pasażerów. Produkowany jest od 1994 roku.

Pierwszy kompletny kadłub ma zostać dostarczony odbiorcy we wrześniu 2011 roku. Docelowo fabrykę w Świdniku powinno opuszczać około 50 kadłubów rocznie, przy czym pełne zdolności produkcyjne zostaną osiągnięte po 4 latach od rozpoczęcia realizacji programu. Przy ich montażu znajdzie zatrudnienie 120 pracowników PZL-Świdnik.

Przedstawiciele Pilatus Aircraft podkreślali, że wybrali Świdnik po głębokich i szczegółowych analizach możliwości różnych potencjalnych dostawców i są przekonani że jako firma legitymująca się licznymi certyfikatami, polski partner sprosta najwyższym standardom przy wytwarzaniu komponentów maszyny.

Nie bez znaczenia była także rękojmia jaką daje włączenie PZL Świdnik w struktury konsorcjum światowego śmigłowcowego potentata jakim jest AgustaWestland, z którą podlubelska fabryka współpracowała ściśle od 1996 roku.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!