Prawie 30 tysięcy złotych z pieniędzy lublinian lekką ręką chce wydać ratusz. Wszystko dlatego, że taksówki jeżdżą ze starym herbem miasta. Chociaż różnice są kosmetyczne, to 1400 taksówkarzy będzie musiało wymienić go na nowy. Miasto chce sfinansować tę zmianę z pieniędzy budżetowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Cała sprawa wyszła na jaw podczas dyskusji na czwartkowej Radzie Miasta. Radni debatowali nad tym, jak mają wyglądać taksówki. Chodziło o dostosowanie ich wyglądu do obowiązujących przepisów. Poprzednie regulacje w tej sprawie pochodziły z 1999 roku.

Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta przedstawił swój projekt, ale okazało się, że jest on niezgodny z nowym herbem, co radni szybko wychwycili.

Problem w tym, że urzędnicy zapomnieli, iż Rada Miasta zmieniła herb na jego nową wersję w 2005 r., podczas prac nad nowym statutem Lublina.

Nowy koziołek ma bardziej wyraziste oko, kopytka nie są ukryte za winoroślą i jest mniej kosmaty niż jego "poprzednik". Przy okazji prezydenckiej wpadki na sesji okazało się, że lubelskie taksówki są oklejone starym wizerunkiem koziołka.

- Kiedy w 2005 r. zmieniono herb, to ktoś zapomniał o tym poinformować firmę, która produkuje nalepki -skomentował Bogusław Przewłocki, prezes Taxi "Dwójki". - Nikt nikomu nic nie powiedział i wyszło, jak wyszło.

Prezydent Żuk obiecał, że projekt przedstawiony przez ratuszowych urzędników zostanie poprawiony. Taksówkarze zaś będą musieli wymienić herb na nowy. - Sfinansujemy to przedsięwzięcie - zapowiedział Żuk.

Chodzi o 28 tysięcy złotych.

- To jest śmiech na sali - ocenił Bogusław Przewłocki z "Dwójki". Jednocześnie podkreślał: - Jeśli miasto za to zapłaci, to mogą sobie wymieniać. Ale żeby takie szczegóły były widoczne, to herb musiałby mieć pół na pół metra. Tymczasem u nas to zaledwie mały obrazek.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!