Piękna pogoda za oknem cieszy, ale przecież nie samą pogodą człowiek żyje - zachęcamy naszych Czytelników, żeby wzięli udział w atrakcyjnych wydarzeniach, których w Lublinie nie brakuje.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
*W skansenie - palmy i pisanki
W Czworaku z Brusa Starego dwie ludowe twórczynie - Elżbieta Kołodziej i Marianna Piątkowska zaprezentują tradycyjny sposób zdobienia pisanek. Następnie w chacie z Teodorówki zaplanowany jest pokaz malowania pisanek woskiem. Gościom czas umilą członkowie zespołu "Śpiewający Sławin".
Niedziela, Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96, godz. 11.00-15.00, bilety 4-8 zł

*W Osterwie - "Biały Dmuchawiec"
Tajemnicza tablica informacyjna wskazuje na drzwi do teatru od jakiegoś czasu. W ten weekend premiera sztuki młodego (rocznik 1983) dramaturga Mateusza Pakuły. "Biały Dmuchawiec" jest opowieścią o tajemniczych zdarzeniach, które mają miejsce w małej, zamkniętej społeczności. Reżyserem jest Krzysztof Babicki.
Sobota-niedziela, Teatr Osterwy, godz. 19, bilety na premierę 50 zł, zwykłe 15-30 zł

*W Teatrze Centralnym - zagadki Turandot
Opera Pucciniego jako sztuka w wykonaniu netTheatre. Pokazuje przeplatanie się autobiografii słynnego kompozytora z jego ostatnim dziełem. Towarzyszą temu oryginalne efekty, jak… opera dla niesłyszących.
Sobota-niedziela, Art Studio (Chatka Żaka), ul. Radziszewskiego 16, godz. 19.00, bilety 10/20 zł

*W WOK - Lubelskie Dni Fantastyki
Miłośnikom gatunku tej imprezy przedstawiać nie trzeba. W programie: Dyskusje, prelekcje, konkursy wiedzy o fantastyce, gry i turnieje.
Sobota-niedziela, WOK, ul. Dolnej Panny Marii 3, od godz. 11.00, wstęp wolny

*W Art Studiu - próby z Dostojewskim
Kolejne spotkanie z cyklu "Jak żyć" tym razem z prof. Cezarym Wodzińskim pt. "O nieskończoności". Fragmenty "Braci Karamazow" czyta Adam Woronicz. Spotkania są ważnym etapem pracy nad spektaklem "Braci Karamazow" w reżyserii Janusza Opryńskiego.
Sobota, Art Studio (Chatka Żaka), ul. Radziszewskiego 16, godz. 20.30, wstęp wolny

*Na Poczekajce - koncert wielkopostny
Młodzieżowy chór z Poniatowej wykona Pieśni wielkopostne a cappella oraz z tow. organów - J.Ch. Bacha, G. Faure, ks. M. Mioduszewskiego, J. Różyckiego, A. Lottiego, S. Stuligrosza, J. Rheinbergera, i in., Preludium organowe c-moll J.S. Bacha BWV 546.
Niedziela, kościół Kapucynów, al. Kraśnicka 76, godz. 19, wstęp wolny

*Kiermasze wielkanocne
Smaczne wyroby regionalne oraz rękodzieło i świąteczne stroiki będzie można w ten weekend kupić w kilku miejscach w Lublinie.
Sobota-niedziela, plac Litewski, godz. 10-19, sobota-niedziela, Galeria Gala, ul. Fabryczna 2, godz. 10-17, sobota-niedziela, CHR Plaza, ul. Lipowa 13, godz. 9-21.

*W schronisku dla zwierząt - dzień otwarty
Tym razem dzień ten będzie poświęcony roli wolontariatu. Władze placówki będą zachęcać młodych ludzi do zaangażowania w pracę na rzecz bezdomnych psów i kotów.
Niedziela, Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Metalurgiczna 5, godz. 12-17, wstęp wolny.

*W Świdniku - Jazzda jazzowa
Michał Urbaniak wystąpi z pianistą Wojciechem Karolakiem i perkusistą Arkadiuszem Skolikiem na festiwalu Jazzda 2010. Koncert tria będzie poprzedzony przesłuchaniem konkursowym młodych jazzmanów. Początek części konkursowej o godzinie 12.00 (wstęp wolny). Wstęp na koncert Urbaniaka kosztuje 35-45 zł. Początek: godz. 19.
Sobota, Kino Lot, Świdnik, od godz. 12, bilety 35-45 zł

*W Obsesji - charytatywny hip-hop
Wschodnia Strona, Zarys Zdarzeń, BRW/Defakto, DWS, LF CRU oraz Tylko Słowa iPlus DJ 3Sztole wystąpią na koncercie na rzecz chłopca z Bystrzycy Nowej, który w lutym trafił do placówki interwencyjnej. Z rodzinnego domu zabrano go z powodu trudnej sytuacji: choroby obojga rodziców i fatalnych warunków bytowych. Dochód z koncertu wesprze remont budynku.
Niedziela, Obsesja, ul. Cicha 2, godz. 18, bilety 10 zł

*W Czarnym Tulipanie - Rokee Jazz
Młody zespół jazzowy z Lublina udowadnia, że żadne fusion, żaden jazz-rock im niestraszny.
Sobota, Rokee Jazz, Czarny Tulipan, godz. 20, bilety 10 zł

*W kościele Św. Rodziny - Vivaldi
"Stabat Mater Dolorosa" Antonio Vivaldiego usłyszymy na rozpoczęcie Festiwalu Tempus Paschale, który rozpoczyna się w Lublinie po raz szesnasty.
Niedziela, kościół św. Rodziny, ul. Jana Pawła II 11, godz. 19, wstęp wolny

Zespół Raz Dwa Trzy przyjeżdża do Lublina z nowym materiałem


Najnowsze nagranie zespołu "SkąDokąd" (premiera handlowa 3 marca 2010 r.) jest w pełni autorską wypowiedzią grupy, która tym razem - mimo wielu namów i próśb, żeby nagrać "Osiecką nr 2, 3, 4, 5" - nie posiłkowała się utworami innych artystów.
- Płyta nazwana została "SkąDokąd". Po to, by oddać nastrój poszukiwania, by zaangażować serce i wyobraźnię, a nie tylko zmysł słuchu, poczucie rytmu czy sformatowany czas odbioru, który skłonniśmy poświęcać na wysłuchanie piosenki trwającej nie dłużej niż przy-słowiowe trzy minuty i trzydzieści sekund - mówił o krążku lider zespołu Adam Nowak.
Niedziela, Raz Dwa Trzy, Centrum Kongresowe UP, godz. 18, bilety 50-70 zł

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!