- To już trzeci miesiąc z rzędu, kiedy KUL nie jest w stanie wypłacić w terminie stypendiów, które dla wielu z nas są jedynym źródłem utrzymania - zaalarmowała nas studentka tej uczelni.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
KUL potwierdza opóźnienia w wypłacie gotówki.

- Jest to związane ze zmianami w terminach wysyłania pieniędzy przez MNiSW - tłumaczy Beata Górka, rzeczniczka prasowa KUL. - Cały czas informujemy o tym studentów, a i przelewy w tym miesiącu zostały już zrealizowane - dodaje.

Problemy z wypłatą stypendiów mają również pozostałe lubelskie uczelnie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na Uniwersytecie Przyrodniczym niektórzy studenci już miesiąc czekają na wypłaty.

- Cały czas czekamy też na bezbłędny system informatyczny, który pozwoli nam sprawnie funkcjonować - krótko stwierdza Krystyna Sajewicz, kierowniczka Działu Spraw Socjalnych UP.

Główną przyczyną zamieszania jest przesunięcie przez Ministerstwo Finansów terminu przekazywania pieniędzy dla MNiSW i innych resortów z drugiej na trzecią dekadę miesiąca.

- Staramy się, abyśmy wcześniej otrzymywali transze na pomoc materialną. Jeśli okaże się to niemożliwe, nastąpi stałe przesunięcie terminów i wówczas tym bardziej uczelnie powinny poinformować o tym fakcie studentów - wyjaśnia Bartosz Loba, rzecznik MNiSW.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!