Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zaczął właśnie analizować stopień rentowności linii podmiejskich. Może się okazać, że za kilka miesięcy zapłacimy więcej za podróż autobusem miejskim do Motycza Leśnego czy Dominowa.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Umowy między ZTM a poszczególnymi gminami mają obowiązywać do końca czerwca. - Teraz będziemy spotykać się i rozmawiać z wójtami na temat renegocjacji tych umów. Dalsze działania będziemy planować w zależności od efektu tych rozmów - poinformowała nas Justyna Góźdź, rzeczniczka prasowa ZTM.

Działania ZTM są wynikiem badań linii podmiejskich, które przeprowadzono jesienią ubiegłego roku. Ich celem było głównie określenie "struktury pasażerów", czyli ile osób korzysta z normalnych biletów, a ile jeździ na ulgowych. Sprawdzono też ilu pasażerów korzysta z podmiejskich autobusów oraz określono kwotę, jaką powinny dopłacać do kursów okoliczne gminy.

W efekcie ZTM może wprowadzić droższe bilety strefowe dla linii kursujących poza granice miasta. Zmianie mogą ulec też uprawnienia dla emerytów i niepełnosprawnych uczniów.

- Jeśli gminy nie zgodzą się na proponowane przez nas dopłaty, to wówczas bilet strefowy będzie alternatywą, która pozwoli na dalsze funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Jednak nie mamy jeszcze konkretnych propozycji cenowych. Jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie na takie ustalenia - tłumaczy rzeczniczka ZTM.

Obecnie mamy w Lublinie 15 linii autobusów podmiejskich. Można nimi dojechać na teren gmin: Jastków, Niedrzwica, Konopnica, Wólka, Niemce i Głusk.

Od 1 kwietnia zmienia się cennik biletów komunikacji miejskiej. Za normalny zapłacimy 2,40 zł, a ulgowy będzie nas kosztował 1,20 zł. Cena biletów okresowych pozostanie jednak bez zmian.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!