Szybki kontakt z bliskimi, przeglądanie sieci, obróbka zdjęć, oglądanie filmów czy relaks przy wciągającej grze. Każdego dnia te i wiele innych czynności umożliwiają nasze komputery.

Aż 72,6 proc. Polaków deklaruje, że posiada przynajmniej jeden komputer. Ponad 37 proc. z nich korzysta z urządzenia pięcioletniego lub starszego. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Intela przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych, aż 60 proc. posiadaczy komputerów starszych niż 5 lat narzeka na ich działanie. Sprawdź, czy wymieniane przez nich bolączki uniemożliwiające komfortową pracę dotyczą także Twojego laptopa.

Czytaj też: Gdy komputer niedomaga, czyli kiedy warto sięgnąć po nowe urządzenie
Design
Twój laptop straszy topornym wyglądem? Umówmy się, kiedy go kupowałeś, najważniejsze były dla Ciebie jego komponenty i ich wydajność. Nie liczyła się duża, gruba obudowa i szerokie ramki wokół ekranu. Zresztą, kto chciałby dopłacać do wyglądu komputera? Dzisiaj postęp techniczny pozwala nam cieszyć się sprzętami, które są szybkie i wydajne, a przy tym naprawdę piękne. Designerski wygląd laptopa to już standard, który idzie w parze z jakością. Obecnie na rynku królują lekkie, cienkie komputery stworzone z eleganckich tworzyw – ultrabooki i laptopy 2 w 1.

Czytaj też: Od wielotonowych szaf do dzieł sztuki - jak zmieniała się konstrukcja komputera
Zbyt wolne działanie i zawieszanie się
To zniecierpliwienie, gdy czekasz, aż Twój komputer włączy się i wyświetli pulpit. Irytacja, gdy zaczynasz wątpić, czy poradzi sobie z najprostszym zadaniem, takim jak zapisanie pliku czy otwarcie przeglądarki internetowej bez zawieszania się. Nie wspominając o tym, co musi się dziać, gdy chcesz zgrać zdjęcia z wakacji, obejrzeć film, czy pograć w najnowszą grę. Brzmi znajomo? Z pewnością nadszedł czas na wymianę Twojego laptopa na nowszy model. Zaoszczędzisz w ten sposób czas, ale i nerwy. Nowe komputery uruchamiają się już w pół sekundy, a ich komponenty są nawet dwukrotnie bardziej wydajne. Zagwarantuje ci to bezproblemowe przeglądanie Internetu, płynną obsługę multimediów takich jak gry i filmy czy szybką edycję zdjęć oraz video.

Czytaj też: Technologiczne bolączki Polaków, czyli co nas irytuje w starszych komputeracha
Przegrzewanie się
Chciałbyś pewnie czasem poleżeć na kanapie ze swoim laptopem, albo skorzystać z niego w trakcie podróży komunikacją miejską. Niestety, on rozgrzewa się do czerwoności zaraz po włączeniu i położenie go na kolanach pozostaje tylko marzeniem? Zużycie komponentów oraz przestarzałe rozwiązania technologiczne to główne przyczyny przegrzewania się starszych modeli. Pomyśl o nowym laptopie, który zapewni Ci zupełnie inny komfort pracy i zabawy.
Waga
Pewnie tak jak większość z nas nabyłeś swojego laptopa z myślą o tym, że będzie zajmował mało miejsca i będzie mógł towarzyszyć Ci wszędzie. W praktyce jednak unikasz wynoszenia go z domu, bo nie uśmiecha ci się dźwigać kilku kilogramów? Wyobraź sobie, że mógłby ważyć…mniej niż 1,5 kg. Czyli tyle, ile nowoczesne modele ultrabooków i laptopów 2 w 1 dostępne w sklepach.
Krótki czas pracy na baterii
Wiele starszych laptopów działa na baterii mniej niż dwie godziny. Bardziej przestarzałe modele często w ogóle nie pracują bez stałego podłączenia do prądu. Po kilku latach Twój laptop nie pozwala Ci ruszyć się na krok bez ładowarki? Pomyśl…a gdyby tak naładować komputer rano i cieszyć się swobodną pracą przez cały dzień? Najnowsze modele laptopów wyposażone są w energooszczędne procesory, oraz baterie tak pojemne, że na jednym ładowaniu mogą pracować nawet do 12 godzin.


Biznes

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!