Kibice żużla odliczają już godziny do pierwszego ligowego meczu. Lubelski KMŻ rozpocznie rozgrywki w poniedziałek 5 kwietnia, od wyjazdowej potyczki z KSM Krosno. Jak bardzo fani wyczekują rozpoczęcia sezonu świadczy ich liczna obecność na pierwszym tegorocznym treningu. Wielu wybiera się do Krosna, aby na żywo dopingować lubelską drużynę.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Dla nas to dobrze, że rozpoczynamy od meczu wyjazdowego. Na własnym torze jeździliśmy niewiele, a dosypano nowej nawierzchni - mówi Rafał Wilk, trener KMŻ.

Szkoleniowiec nie obawia się, że w uzyskaniu dobrego wyniku przeszkodzi brak sparingów. Lublinianie byli umówieni na mecz towarzyski ze Speedway Miszkolc, ale tuż przed wyjazdem na Węgry rywal zrezygnował ze sparingu. Później mecz odwołała Wanda Kraków. - To nie będzie problemem. Jest już kilku zawodników, którzy po sparingach mają kontuzje, bo zawsze w takich meczach jest walka i próba udowodnienia czegoś - twierdzi.

Zanim lubelscy żużlowcy wyjechali na tor przy Al. Zygmuntowskich trenowali w innych miastach. Część w Rzeszowie, Mariusz Puszakowski w Grudziądzu, a Siergiej Darkin w chorwackim Gorican oraz w Miszkolcu. - To są tylko treningi, więc o formie zawodników przekonamy się po pierwszych meczach. Skład na Krosno został ustalony i mam nadzieję, że przywieziemy satysfakcjonujący wynik. Na rezerwie będzie Czech Michael Hadek, a innych zmian na razie nie przewiduję. Chyba że wydarzy się coś nieprzewidzianego - mówi trener.

Drużyna "Wilków" również dopiero w środę pierwszy raz wyjechała na swój tor. Trener Ireneusz Kwieciński ma w składzie dwóch zawodników doskonale znanych lubelskim fanom - Grzegorza Knappa i Pawła Staszka. Obaj w zimie rozmawiali z KMŻ, ale wybrali oferty z Krosna. Z kolei do Lublina trafili wspomniany Hadek i Rosjanin Lenar Nigmatzianow.

Składy na mecz


KMŻ Lublin:
1. Tomasz Piszcz
2. Tomasz Rempała
3. Siergiej Darkin
4. Mariusz Puszakowski
5. Karol Baran
6. Tadeusz Kostro
7. Michael Hadek
Trener: Rafał Wilk

KSM Krosno:
9. Josef Franc
10. Grzegorz Knapp
11. Paweł Staszek
12. Kenneth Hansen
13. Mads Korneliussen
14. Mateusz Szostek
Trener: Ireneusz Kwieciński

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!