Zwracamy się z apelem o wzięcie udziału w ogólnopolskim projekcie SZLACHETNA PACZKA

2013-12-01 19:06:40

Szukamy Darczyńców dla 13 rodzin z rejonu Powiat Krasnostawski i 3 rodzin z rejonu Krasnystaw

Każdy z nas może zostać Darczyńcą wystarczy tylko wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rejon Powiat Krasnostawski lub Krasnystaw, w znajdującej się tam bazie wybrać rodzinę potrzebującą i przygotować dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny.

Następnie, w trakcie finału projektu przygotowaną przez siebie pomoc dostarczamy do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu, by oni mogli przekazać pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie. Darczyńcami mogą zostać całe klasy szkolne, osoby prywatne, jak i grupy osób, firmy i działy większych firm.

Finał Szlachetnej Paczki odbywa się w całej Polsce 7-8 grudnia. Powiat Krasnostawski ma magazyn w Izbicy przy ul. Klinkiernianej 2 (rejon Powiat Krasnostawski). Miasto Krasnystaw ma magazyn przy ul. Piłsudskiego 3, kancelaria przy kościele pw. Świetego Franciszka (rejon Krasnystaw).

Nie ma Polski biednej, nie ma Polski bogatej - jest jedna Polska - Szlachetna Paczka - stwórz ją

Ogólnopolski projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się już po raz trzynasty. Co roku w przemyślany sposób łączy bogatych i biednych, potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. SZLACHETNA PACZKA do tej pory pomogła 249 835 osobom w potrzebie.

W SZLACHETNEJ PACZCE chodzi o przygotowanie paczki z konkretnymi rzeczami, o które prosi rodzina w potrzebie. Każdy z nas wie, jakie to wspaniałe gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Są takie rodziny, których marzeniem jest środek do czyszczenia, świeży ser czy ciepły koc.

W rejonach Powiat Krasnostawski i Krasnystaw zostało jeszcze 16 rodzin, które czekają na swoich darczyńców.


Historie Szlachetnej Paczki - Dom to my

Nieważne, gdzie jesteśmy. Dom to my – mówi pani Jolanta. Za miesiąc musi się wyprowadzić, jeszcze nie wie gdzie. Na śniadanie - chleb z masłem i solą, do tego herbata. Czasem kakao, dzięki życzliwości sąsiadów. Pani Jolanta to żona pana Marka i mama ósemki dzieci. Niedawno stracili dom, zabrany przez osuwającą się skarpę. W wynajętym mieszkaniu mogą zostać do końca miesiąca. Nie skarżą się i nie narzekają.

Darmozjad - tak mnie nazywają

- Wie pani, ja żeby związać koniec z końcem pożyczam od sąsiadów, potem oczywiście oddaję, - urywa kobieta. No tak, co to za życie. Trudno sobie wyobrazić, co czuje matka, której czas biegnie w rytmie: pożyczyć – oddać. Ta sama matka uczy swoje dzieci, że najważniejsze w życiu są szacunek do ludzi, miłość i to, żeby móc polegać na sobie nawzajem, dlatego dzieci starsze opiekują się młodszymi.

- Jak może czuć się ojciec ósemki dzieci, głowa rodziny, pokazywany palcem przez sąsiadów, nazywany darmozjadem? - pyta pan Marek, który stara się być „głową rodziny” i zapewnić jej godne warunki życia. Ten sam ojciec pokazuje swoim synom, że nic w życiu nie przychodzi za darmo, że praca i uczciwość to wartości stanowiące kapitał w dorosłym życiu.

Łatwo spotkać biedę

Taka jest właśnie rodzina Jolanty i Marka, którzy wychowują ośmioro dzieci, w tym dwoje niepełnosprawnych. Dotarli do nich wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, którzy nie zapomną tego spotkania.

Łatwo jest spotkać biedę. Trudniej znaleźć tych, którzy zmagają się z nią w milczeniu, dla nich prosić to wstyd. Z takimi rodzinami w ponad 500 miejscach w Polsce spotkają się wolontariusze Paczki. Żeby przywrócić nadzieję, żeby głośno powiedzieć: jesteś ważny.

Możesz dołączyć do SZLACHETNEJ PACZKI wybierając rodzinę, której pomożesz lub dokonując wpłaty. Od Ciebie zależy, ile rodzin otrzyma pomoc.

Jesteś na profilu Łukasz Bartnik - stronie mieszkańca miasta Krasnystaw. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj