Krzysztof Szuptarski
Siatkarze CHKS Arki Chełm wygrali turniej o puchar prezesa klubu. W spotkaniu finałowym podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy pokonali ekipę PSG KPS Siedlce 3:0, występującą w Tauron 1. Lidze. MVP meczu został wybrany zawodnik gospodarzy Grzegorz Jacznik.

W chełmskim turnieju wystapiły cztery drużyny. W pierwszym dniu zmagań zostały rozegrane półfinały, natomiast w drugim pojedynki o poszczególne miejsca w imprezie.

Ekipa CHKS Arki w potyczce półfinałowej po niezwykle emocjonującym spotkaniu wygrała z NLO SMS PZPS Spała 3:2 i dzięki temu zameldowała się w finale. Chełmianie przegrywali już w setach 1:2, jednak tie-break padł już ich łupem. Z kolei w drugim pólfinale PSG KPS Siedlce pokonał Extrans Sędziszów 3:1.

W finale podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy nie dali szans pierwszoligowcowi z Siedlec, wygrywając w trzech setach. Co ciekawe w drugiej partii gospodarze rozbili rywali 25:15. Pierwszą i trzecią odsłonę chełmianie wygrali zaś 25:23. W meczu o trzecie miejsce team z Sędziszowa pokonał natomiast młodzież ze Spały 3:2, pomimo, że przegrywał już w setach 0:2.

Chełmianie ligowe zmagania rozpoczną 1 października, podejmując AZS UWM Olsztyn. Tydzień później (8 października) do Chełma zawita natomiast Sparta Grodzisk Mazowiecki, jeden z głównych faworytów do awansu do Tauron 1. Ligi.

Oprócz wymienionych zespołów w grupie 2 II ligi zagrają jeszcze: Lechia II Tomaszów Mazowiecki, Metro Warszawa, SMS PZPS II Spała, MOS Wola Warszawa, Czarni Rząśnia, KKS Kozienice, Trójka Międzyrzec Podlaski, Camper Wyszków i Centrum Augustów.