MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 7.04.2024 z całego tygodnia w Krasnymstawie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krasnegostawu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.03 a 6.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „ Huczne otwarcie "Senior Cafe" w Chełmie z protestem w tle. Zobacz zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Krasnystaw, 7.04.2024. 31.03 - 6.04.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Huczne otwarcie "Senior Cafe" w Chełmie z protestem w tle. Zobacz zdjęcia

Tak licznej grupy seniorów w jednym miejscu dawno w Chełmie nie było. W piątek, 5 kwietnia, seniorzy uczestniczyli w uroczystym otwarciu "Senior Cafe", na które zostali zaproszeni przez miejskie władze.

📢 DW 813 w Kwasówce (pow. bialski) zablokowana. Kierowca zginął na miejscu

Po śmiertelnym wypadku w miejscowości Kwasówka w powiecie bialskim droga wojewódzka nr 813 pozostaje zablokowana.

📢 Zapowiada się świetna uczta muzyczna podczas tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich. Wiemy kto wystąpi

Na Chmielakach Krasnostawskich w tym roku gwiazd nie zabraknie. Chmielaki będą w tym roku częścią trasy koncertowej radia Eska. Na krasnostawskiej scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Smolasty, Ania Dąbrowska, Marika, Vix.N, Sara James, zespół Dżem i zespół Ikarus Feel. Imprezę zaplanowano w Krasnymstawie na 23-25 sierpnia.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 7.04.2024: 31.03-6.04.2024 Krasnystaw: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Krasnymstawie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Chełm. Jednostki OSP wzbogaciły się o nowy sprzęt. Zobacz zdjęcia

W Komendzie Miejskiej PSP w Chełmie 4 kwietnia odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania dla 28 jednostek OSP z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego, łęczyńskiego, świdnickiego i włodawskiego 24 zestawów pilarza i 6 przyczep z namiotem i wyposażeniem logistycznym za łączną kwotę 384 875,16 złotych.

📢 Życie w PRL. O co chodziło z butelkami mleka przed drzwiami?

Chcielibyście, aby butelka mleka na śniadanie czekała przed drzwiami? Tak kiedyś było. Mleko było roznoszone wczesnym rankiem wprost przed drzwi. Roznosiciele mleka to zapomniany zawód, ale uwieczniony w piosence. O co chodziło z tymi butelkami mleka przed drzwiami?

📢 Gmina Krasnystaw. Uroczyście obchodzili Dzień Patrona SP w Małochwieju Dużym. Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs Zobacz zdjęcia

Niezwykle uroczyście 3 kwietnia obchodzona była 175 rocznica śmierci Juliusza Słowackiego patrona Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym, gm. Krasnystaw. Z tej okazji odbyła się piękna akademia.

📢 Uczniowie z gminy Krasnystaw będą mieć dodatkowe zajęcia językowe w ramach unijnego projektu

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej uczniowie z gminy Krasnystaw skorzystają z dodatkowych zajęć językowych, nauczyciele będą mogli podnieść swoje kwalifikacje, a placówki zostaną doposażone w pomoce dydaktyczne. Takie będą efekty projektu „Step by Step – Wszystko wiem”, który będzie realizowany w czterech szkołach podstawowych w gminie Krasnystaw.

📢 Gmina Siennica Różana. Kilku radnych już ma mandaty bez głosowania

Okazuje się, że niektórzy kandydaci na radnych z gminy Siennica Różana nie musieli robić żadnej kampanii wyborczej, gdyż mają już zapewnione miejsce w nowej radzie tej gminy. W sześciu okręgach został zgłoszony tylko jeden kandydat i zgodnie z kodeksem każdy zdobył mandat bez głosowania. Również w wyborach wójta o poparcie mieszkańców zabiega tylko obecnie sprawujący tę funkcję Leszek Proskura.

📢 Wybory samorządowe 2024. Jak będzie wyglądać głosowanie? To warto wiedzieć

W wyborach samorządowych wyborcy w większości gmin będą mogli oddać cztery głosy; po jednym na radnych: gminy, powiatu i województwa oraz jeden przy wyborze wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Wybierzemy w sumie ponad 46 tys. radnych i blisko 2,5 tys. włodarzy.

📢 Tadeusz Drozda rozśmieszał całą Polskę. Od ponad pół wieku przy jego boku jest jedna kobieta. Jak wygląda ich historia?

Opowiadał historie i porywał ze sobą widzów. Tadeusz Drozda potrafił rozśmieszyć tłumy podczas występów na żywo, a dzięki wyjątkowej charyzmie odnajdywał się również przed kamerami telewizyjnymi w roli prowadzącego. A jak wygląda jego życie prywatne? Od ponad 50 lat jest szczęśliwym mężem. Zobacz, jak poznał wybrankę swego serca.

📢 Chełm. To była wzruszająca uroczystość. Złote Gody świętowało 26 par. Zobacz zdjęcia

Aż 26 par małżeńskich z Chełma świętowało 2 kwietnia Złote Gody. Pięćdziesiąt wspólnie przeżytych lat to niezwykle wzruszająca rocznica nie tylko dla jubilatów, ale także ich rodzin.

📢 Gmina Krasnystaw. Młodzi plastycy nagrodzeni za kultywowanie wielkanocnych tradycji. Zobacz zdjęcia

Młodzi plastycy z gminy Krasnystaw korzystali z wielu technik tworząc prace na tegoroczny konkurs „Wielkanoc w tradycji polskiej”. W ruch poszły pastele, kredki gliniane i akwarele. Organizatorzy z Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej ogłosili już werdykt jury.

📢 „Izbica przedstawia smutny widok”. Fotoreportaż z czasów I wojny światowej

Delegat K. Sienkiewicz przyjechał na Zamojszczyznę we wrześniu 1915 r. (do jego zapisków dotarł Krzysztof Czubara, zamojski historyk i regionalista). Był przedstawicielem warszawskiego Centralnego Komitetu Obywatelskiego. Przy drodze z Lublina do Zamościa widział wierzchołki wielu drzew, ściętych przez pociski (głównie w okolicach Izbicy) oraz mnóstwo spalonych zabudowań. Były to ślady bitew z sierpnia 1914 r. i czerwca 1915 r. Zobaczył także wiele żołnierskich cmentarzy z setkami krzyży, pozostałości drucianych zapór oraz rowów strzeleckich.

📢 Tygodniowy przegląd prasy 31.03.2024: Krasnystaw, 24.03-30.03.2024. Poznaj najważniejsze informacje z Krasnegostawu

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krasnegostawu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 24.03 a 30.03.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Urokliwe Foroglio. Szwajcarska wioska, która zachwyca turystów. To miejsce wygląda jak wyjęte z bajki!”?

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krasnystaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto