MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 14.04.2024. Co działo się w Krasnymstawie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 7 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krasnegostawu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.04 a 13.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wyniki wyborów do rady powiatu krasnostawskiego w 2024 roku. Sprawdź, jak głosowano w Twoim powiecie”?

Przegląd tygodnia: Krasnystaw, 14.04.2024. 7.04 - 13.04.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wyniki wyborów do rady powiatu krasnostawskiego w 2024 roku. Sprawdź, jak głosowano w Twoim powiecie

Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Jak zagłosowali mieszkańcy powiatu krasnostawskiego? Sprawdź, kto otrzymał mandat do rady powiatu z okręgów 1, 2, 3, 4. Jakie wyniki uzyskali poszczególni kandydaci?

📢 Oto wyniki głosowania do rady gminy i na wójta w gm. Kraśniczyn w wyborach samorządowych 2024

W niedzielę Polacy udali się do urn, aby oddać swój głos w wyborach samorządowych 2024. Wszystkie lokale wyborcze zostały już zamknięte, a z poszczególnych placówek spływają wstępne wyniki. Jak wygląda ostateczny rezultat głosowania i kto spośród kandydujących na wójta gm. Kraśniczyn oraz do rady gminy otrzyma najwięcej głosów? Potwierdzimy już niebawem.

📢 Zobacz wyniki wyborów 2024 do rady miasta i na burmistrza w gm. Izbica

Kto objął fotel burmistrza gm. Izbica, a kto zdobył mandat radnego miasta w wyborach samorządowych 2024? Jak zagłosowali mieszkańcy? Czekamy na oficjalne wyniki PKW. Gdy tylko będą dostępne, podzielimy się nimi z Wami w tym artykule. Zapisz sobie link, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 14.04.2024: 7.04-13.04.2024 Krasnystaw: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Krasnymstawie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto wyniki wyborów 2024 do rady gminy i na wójta w gm. Gorzków

Zakończyły się wybory samorządowe 2024, a wszystkie lokale wyborcze zostały już zamknięte. Obecnie z poszczególnych okręgów spływają nieoficjalne wyniki. Gdy tylko PKW poda ostateczne dane dotyczące głosowania na wójta gm. Gorzków oraz do rady gminy zobaczysz je również w tym artykule.

📢 Oto wyniki głosowania do rady miasta i na burmistrza w Krasnymstawie w wyborach samorządowych 2024

Zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych 2024. Z niecierpliwością czekamy na wyniki głosowania na burmistrza Krasnegostawu oraz do rady miasta. Na które osoby postawili mieszkańcy w obecnej kadencji i kto zdobył najwięcej głosów? Kiedy tylko PKW ogłosi oficjalne wyniki, zamieścimy je w tym artykule.

📢 Siennickie Augustynki, Dzień Otwarty i podsumowanie konkursu fotograficznego w szkole rolniczej w Siennicy Różanej. Zobacz zdjęcia

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyła się szósta edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego im. Augusta Cieszkowskiego LEŚNY ALBUM. Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce 9 kwietnia podczas Siennickich Augustynek, czyli Dnia Patrona połączonego z Dniem Otwartym Szkoły.

📢 Zobacz wyniki wyborów 2024 do rady gminy i na wójta w gm. Żółkiewka

PKW podała oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Wiemy, którzy kandydaci z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 zdobyli największe poparcie i otrzymali mandat radnego gminy oraz jaki rezultat uzyskali kandydaci na wójta gm. Żółkiewka. Poniżej przedstawiamy pełną listę. Sprawdź, jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu.

📢 Zobacz wyniki wyborów 2024 do rady gminy i na wójta w gm. Siennica Różana

Za nami wybory samorządowe 2024. Mieszkańcy gm. Siennica Różana oddali swoje głosy. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki, a więc wiemy, kto zdobył mandat radnego gminy z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 oraz jak wygląda rezultat głosowania na wójta. Zobacz, ile głosów zdobyli reprezentanci poszczególnych komitetów wyborczych.

📢 Tak prezentują się wyniki głosowania do rady gminy i na wójta w gm. Rudnik w wyborach 2024

PKW ogłosiła oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Poniżej zobaczysz, jakie rezultaty w głosowaniu uzyskali kandydaci na wójta gm. Rudnik oraz kto otrzymał mandat radnego gminy z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15. Sprawdź, jak głosowali mieszkańcy i kto będzie sprawował władzę w rozpoczynającej się kadencji.

📢 Sprawdź wyniki głosowania w wyborach 2024 do rady gminy i na wójta w gm. Łopiennik Górny

PKW podała oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Wiemy, którzy kandydaci z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 zdobyli największe poparcie i otrzymali mandat radnego gminy oraz jaki rezultat uzyskali kandydaci na wójta gm. Łopiennik Górny. Poniżej przedstawiamy pełną listę. Sprawdź, jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu.

📢 Zobacz wyniki wyborów 2024 do rady gminy i na wójta w gm. Krasnystaw

Za nami wybory samorządowe 2024. Mieszkańcy gm. Krasnystaw oddali swoje głosy. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki, a więc wiemy, kto zdobył mandat radnego gminy z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 oraz jak wygląda rezultat głosowania na wójta. Zobacz, ile głosów zdobyli reprezentanci poszczególnych komitetów wyborczych.

📢 Oto wyniki wyborów 2024 do rady gminy i na wójta w gm. Fajsławice

Znamy oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Wiemy, jak wygląda skład rady gminy oraz jak prezentują się wyniki głosowania na wójta gm. Fajsławice. Zobacz, na kogo postawili mieszkańcy i kto zdobył najwięcej głosów.

📢 Siennica Różana. Leszek Proskura będzie wójtem dziewiątą kadencję. Nadal jest skromnym człowiekiem

Leszek Proskura od 34 lat jest wójtem gminy Siennica Różana. Został wybrany na dziewiątą kadencję. To najdłużej urzędujący wójt w powiecie krasnostawskim. Znalazł się też w gronie 74 włodarzy w Polsce, pełniących swoje funkcje od ośmiu kadencji, uhonorowanych podczas uroczystości w Senacie. W tegorocznych wyborach nie miał kontrkandydata, a w głosowaniu za jego pozostaniem na tym stanowisku opowiedziało się aż 84,28 procent wyborców.

📢 Wyniki wyborów samorządowych 2024. PKW podała zbiorcze dane

W skali kraju w sejmikach PiS zdobyło 239 mandatów, KO - 210, Trzecia Droga - 80, Lewica - 8, Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - 6, Śląscy Samorządowcy - 5, Stowarzyszenie "Bezpartyjni Samorządowcy" - 3, Koalicja Samorządowa OK Samorząd - 1 – podała we wtorek PKW przedstawiając pełne, zbiorcze wyniki tych wyborów.

📢 Kto będzie rządził w gminach i miastach powiatu chełmskiego? Gdzie będzie druga tura?

Na kogo postawili mieszkańcy powiatu chełmskiego? Znamy już oficjalne wyniki PKW z poszczególnych gmin. Były niespodzianki. Niektórzy rywalizować będą w drugiej turze wyborów.

📢 Jaka frekwencja w wyborach samorządowych? Państwowa Komisja Wyborcza podała dane

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała w poniedziałek, że frekwencja w wyborach samorządowych wynosi 51,33 proc.

📢 W Chełmie i Włodawie włodarze zostają ci sami. W Krasnymstawie będzie druga tura

Jakub Banaszek pokonał rywali w I turze, podobnie jak Wiesław Muszyński we Włodawie. Natomiast w Krasnymstawie będzie druga tura wyborów. Obecny burmistrz Robert Kościuk zmierzy się z Danielem Miciułą z Porozumienia Ziemi Krasnostawskiej.

📢 Ile zarabia radny? Wysokość diet w gminach może zaskoczyć. Nieobecność na sesji wiąże się w potrąceniami

Radni nie są pracownikami gminy na etacie, jednak za swoją pracę dostają pieniądze - diety. Stawka może być zróżnicowana, przy czym maksymalna wysokość diety radnego w gminie jest regulowana przez prawo. Radny więcej dostanie na konto, jeśli będzie pełnić dodatkową funkcję, ale może też stracić część pieniędzy za nieobecność na sesji rady.

📢 Ile zarabia wójt w Polsce? Granice pensji są określone z góry, a takie płace zatwierdzili radni w gminach

W Polsce mamy łącznie 2478 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Wójt stoi na czele gminy wiejskiej i jest jej organem wykonawczym. W kwietniu 2024 roku wybieramy wójtów na kolejnych 5 lat. Ile w tym czasie zarobią? Czy finansowo opłaca się zostać wójtem? Kwoty są zróżnicowane między gminami, choć mają swoje minimum i maksimum, które wynika z ustawy. Poznaj przykłady zarobków wójtów w kilku gminach.

📢 Wybory samorządowe 2024. Sprawdź, ile można zarobić jako burmistrz, prezydent miasta i wójt. Te kwoty robią wrażenie

Wybory samorządowe 2024 częściowo za nami, ponieważ w kilku miastach za dwa tygodnie odbędzie się druga tura. Frekwencja, według sondażowych wyników podanych przez IPSOS dla trzech stacji telewizyjnych (TVP, TVN i Polsat), wyniosła 51,5 proc. To dobry moment, żeby sprawdzić, ile zarobią wójt, burmistrz, czy prezydent w miejscowościach, w których mieszkamy. Konkretne kwoty i takie zarobki mogą być niedostępne dla zwykłego śmiertelnika. Ile wynosi wypłata lub honorarium burmistrza i prezydenta?

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krasnystaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto